Nabór uczniów w roku 2019/2020
"Wrota Sukcesu" w obiektywie
Koronowo-Senden 15-lat wymiany
Napisał Administrator

Geneza powstania i charakterystyka działalności
Szkolnego Klubu Młodych Wolontariuszy

Pomysł utworzenia Szkolnego Klubu Młodych Wolontariuszy zrodził się w czasie akcji charytatywnych organizowanych w ramach pracy samorządu świetlicy szkolnej, mających na celu zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka. Efekty tych akcji zawsze przekraczały
Oczekiwania organizatorów: włączali się w nie poza uczniami także rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Okazywało się, że w uczniach tkwią ogromne pokłady dobroci, chęci dzielenia się z innymi tym, co posiadają, gotowości ofiarowania bezinteresownie swojego czasu i pracy.
     W październiku 2002r. powstał Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy, zrzeszający w swoich szeregach uczniów Gimnazjum nr 1z klas I-III.
     Myślą przewodnią naszej działalności są słowa Matki Teresy z Kalkuty: „ To co robimy, to tylko kropla w oceanie ( potrzeb), ale gdyby nie ta nasza praca, to ocean byłby pomniejszony o tę kroplę”.
     Przynależność do klubu jest dobrowolna. Mamy stałych członków, ale w czasie większych akcji charytatywnych chętnych do pracy i do pomocy przybywa i poza wolontariuszami zrzeszonymi w klubie współpracują z nami uczniowie, rodzice i nauczyciele nie tylko naszej szkoły.
     W SKMW pracują zarówno uczniowie bardzo zdolni jak i ci nie odnoszący sukcesów dydaktycznych, wzorowi uczniowie oraz młodzież z problemami wychowawczymi, która pomagając innym jednocześnie pomaga samej sobie. Wszyscy mamy jeden cel, obowiązują nas te same zasady pracy i każdy dostaje swoją szansę zrobienia czegoś dobrego bezinteresownie i dobrowolnie. Miarą naszego sukcesu jest najczęściej uśmiech na twarzy naszych podopiecznych.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 25 November 2015 )

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd