Aktualności
Nabór uczniów w roku 2019/2020
Patron
Dyrekcja
Pedagog/Psycholog
Kadra Pedagogiczna
Samorząd Uczniowski
Rodzice
Oddziały szkolne
Dokumenty
Kalendarz roku szkolnego
Plan pracy
Plan zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Biblioteka
Świetlica
Miesięczne menu
Koło teatralne
Wolontariat
Innowacje pedagogiczne
Osiągnięcia szkoły
Sport
Galeria
Kontakt
"Wrota Sukcesu" w obiektywie
EFS
Koronowo-Senden 15-lat wymiany
Wolontariat
Napisał Administrator   

Geneza powstania i charakterystyka działalności
Szkolnego Klubu Młodych Wolontariuszy

     Pomysł utworzenia Szkolnego Klubu Młodych Wolontariuszy zrodził się w czasie akcji charytatywnych organizowanych w ramach pracy samorządu świetlicy szkolnej, mających na celu zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka. Efekty tych akcji zawsze przekraczały
Oczekiwania organizatorów: włączali się w nie poza uczniami także rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Okazywało się, że w uczniach tkwią ogromne pokłady dobroci, chęci dzielenia się z innymi tym, co posiadają, gotowości ofiarowania bezinteresownie swojego czasu i pracy.
     W październiku 2002r. powstał Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy, zrzeszający w swoich szeregach uczniów Gimnazjum nr 1z klas I-III.
     Myślą przewodnią naszej działalności są słowa Matki Teresy z Kalkuty: „ To co robimy, to tylko kropla w oceanie ( potrzeb), ale gdyby nie ta nasza praca, to ocean byłby pomniejszony o tę kroplę”.
     Przynależność do klubu jest dobrowolna. Mamy stałych członków, ale w czasie większych akcji charytatywnych chętnych do pracy i do pomocy przybywa i poza wolontariuszami zrzeszonymi w klubie współpracują z nami uczniowie, rodzice i nauczyciele nie tylko naszej szkoły.
     W SKMW pracują zarówno uczniowie bardzo zdolni jak i ci nie odnoszący sukcesów dydaktycznych, wzorowi uczniowie oraz młodzież z problemami wychowawczymi, która pomagając innym jednocześnie pomaga samej sobie. Wszyscy mamy jeden cel, obowiązują nas te same zasady pracy i każdy dostaje swoją szansę zrobienia czegoś dobrego bezinteresownie i dobrowolnie. Miarą naszego sukcesu jest najczęściej uśmiech na twarzy naszych podopiecznych.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 25 November 2015 )

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031