Aktualno軼i
Koronowo-Senden 15-lat wymiany
安ietlica
Napisa Administrator

安ietlica dzia豉j帷a przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej spe軟ia wa積 funkcj w realizacji zada opieku鎍zo - wychowawczych szko造 i jest z ni integralnie zwi您ana. Jako wewn徠rzszkolna kom鏎ka wspomaga i uzupe軟ia prac szko造 we wszystkich obszarach.

Nauczyciele dy簑ruj帷y w 鈍ietlicy:
mgr Agnieszka Jasionowicz
mgr Ilona Klunder
mgr Hanna Kul庵owska - Puzio

Godziny pracy 鈍ietlicy:
Poniedzia貫k 7:00 - 15:30
Wtorek 7:00 - 15:30
字oda 7:00 - 15:30
Czwartek 7:00 - 15:30
Pi徠ek 7:00 - 15:30

Opiek 鈍ietlicy obj璚i s uczniowie dowo瞠ni i doje盥瘸j帷y oraz uczniowie miejscowi oczekuj帷y na zaj璚ia lekcyjne. Oferta zaj耩 鈍ietlicowych skierowana jest r闚nie do uczni闚 chc帷ych w陰czy si w organizowane zaj璚ia, imprezy i konkursy.

G堯wne cele 鈍ietlicy szkolnej to:

1. Stworzenie alternatywnych form sp璠zania wolnego czasu.
2. Rozwijanie zainteresowa i uzdolnie uczni闚.
3. Poznawanie r騜norodnych technik dekoracji i wzornictwa.
4. Kompensowanie zaniedba 鈔odowiskowych.
5. Integracja grup r闚ie郾iczych.
6. Przygotowanie uczni闚 do samodzielno軼i.
7. Pomoc w odkrywaniu w豉snych mo磧iwo軼i, predyspozycji, talent闚 oraz ich tw鏎czego wykorzystywania.
8. Propagowanie zdrowego stylu 篡cia, kszta速owanie w豉軼iwych nawyk闚 zdrowotnych.
9. Wpajanie szacunku dla tradycji, historii narodowej oraz symboli narodowych.
10. Uczenie w豉軼iwych, bezpiecznych zachowa w r騜nych sytuacjach.
11. W豉軼iwe i bezpieczne korzystanie z d鏏r przyrody.

安ietlica koordynuje r闚nie akcj do篡wiania w szkole poprzez wsp馧prac ze szkoln intendentk i Miejsko - Gminnym O鈔odkiem Pomocy Spo貫cznej. Do sta造ch zada wychowank闚 nale篡 pe軟ienie dy簑r闚 w sto堯wce szkolnej podczas przerw obiadowych. Obiady wydawane s w godz. od 12:25 do 14:00. W ramach akcji „Zdrowy styl 篡cia”, wychowankowie promuj zdrow 篡wno嗆 przygotowuj帷 r騜norodne zestawy sur闚ek, zach璚aj帷 do spo篡wania warzyw i owoc闚.

Podczas organizowanych zaj耩 m這dzie mo瞠 rozwija swoje pasje, zainteresowania, odkrywa swoje zdolno軼i. Uczniowie maj帷y trudno軼i w nauce mog skorzysta z pomocy wychowawc闚 oraz koleg闚 i kole瘸nek. Proponowane zaj璚ia terapeutyczne i profilaktyczne daj mo磧iwo嗆 korygowania niew豉軼iwych zachowa oraz wspierania rozwoju psychicznego i emocjonalnego.

Wychowankowie 鈍ietlicy wsp馧pracuj z Samorz康em Szkolnym, wspieraj akcje Szkolnego Klubu M這dych Wolontariuszy, decyduj o tematyce i formach prowadzonych zaj耩.

Zapraszamy do wsp馧pracy wszystkich Uczni闚 oraz Rodzic闚 !

PLIKI DO POBRANIA:

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 09 September 2019 )

Grudzie 2019
Pn Wt Cz Pt So Nd